Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kandydat

ZAPRASZA WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO NASZEJ SZKOŁY 

Zapraszamy także do obejrzenia filmu stanowiącego wirtualną wędrówkę po gmachu naszej szkoły i prezentującego nie tylko ofertę edukacyjną naszej placówki, jej pracowników, elementy wyposażenia i przyjazną przestrzeń kształcenia, ale także możliwości relaksu i rozwijania dodatkowych pasji i zainteresowań.

Link do filmu: https://youtu.be/m13jSqtGse4

Pragniemy także poinformować Państwa, że pod odpowiednimi linkami można znaleźć prezentacje szczegółowego kształcenia w ramach poszczególnych zawodów i specjalności wraz z całym szeregiem praktycznych informacji mogących zainteresować potencjalnych kandydatów. W przystępny, a jednocześnie profesjonalny sposób pracownicy Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych oraz Politechniki Łódzkiej wraz z uczniami odsłaniają tajniki kształcenia w zawodach technik informatyk, technik mechatronik, technik mechanik i technik programista.

Link do prezentacji: 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły, zarówno w formie wirtualnego spaceru, a następnie osobistego spotkania z uczniami i pracownikami placówki, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i fachowo poinformują o możliwościach kształcenia i rozwoju osobistego w obrębie wybranych profili.

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych a zapotrzebowanie na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Każdego roku, do 1 lutego Ministerstwo Edukacji i Nauki w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza listę zawodów, w których warto się kształcić. Oprócz zapotrzebowania na krajowym rynku pracy, obwieszczenie zawiera również wykaz potrzebnych zawodów w poszczególnych województwach.

Celem prognozy jest wskazanie w jakim kierunku powinna kształtować się oferta szkolnictwa branżowego w odniesieniu do potrzeb krajowego i wojewódzkiego rynku pracy.

Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 28 zawodów, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy. Dane oparte są na wytycznych Instytutu Badań Edukacyjnych na podstawie statystyki publicznej Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych z ZUS i Systemu Informacji Oświatowe. Ma ona na celu wspomaganie szkolnictwa branżowego poprzez stymulowanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Wśród tych 28 zawodów, na które prognozowane jest zatrudnienie w prognozie krajowej znalazło się 6 zawodów, w których kształcimy obecnie lub proponujemy kształcenie dla obecnych uczniów klas 8:

Technikum nr 17                                                       Branżowa Szkoła I stopnia nr 17

Technik mechanik                                                     Mechanik-monter maszyn i urządzeń

Technik mechatronik                                                 Operator obrabiarek skrawających  

Technik programista                                                 Ślusarz

Prognoza wojewódzka zawiera alfabetyczny wykaz zawodów o istotnym lub umiarkowanym zapotrzebowaniu na wojewódzkim rynku pracy w podziale na poszczególne województwa.

W prognozie dla województwa łódzkiego, zostały wymienione wszystkie zawody proponowane w naszej Szkole, jako te dla których jest prognozowane istotne zapotrzebowanie na pracowników.

Technikum nr 17                                                       Branżowa Szkoła I stopnia nr 17

Technik informatyk                                                   Mechanik-monter maszyn i urządzeń

Technik mechanik                                                      Operator obrabiarek skrawających

Technik mechatronik                                                 Ślusarz

Technik programista